HNK Val - Mladost(P)  2:1(2:1) Emptyuto kol 23 2011, 16:04 by 7darko7

HNK Val - Mladost(P)  2:1(2:1) Emptyuto kol 23 2011, 16:00 by 7darko7

» Kaštelanska rivijera: Zagora - GOŠK(AC) 3:2
HNK Val - Mladost(P)  2:1(2:1) Emptysub kol 20 2011, 21:02 by 7darko7

Affiliates
free forum
Poll

Izaberite najboljeg igrača seniora u sezoni 10./11.

HNK Val - Mladost(P)  2:1(2:1) Vote_lcap50%HNK Val - Mladost(P)  2:1(2:1) Vote_rcap 50% [ 8 ]

Ukupno glasova : 16

HNK Val - Mladost(P) 2:1(2:1)

HNK Val - Mladost(P)  2:1(2:1) Empty HNK Val - Mladost(P) 2:1(2:1)

Postaj by 7darko7 sub svi 15 2010, 23:57

Kaštel Stari, igralište Vukovar, gledatelja 400.
Sudac: Toni Nejašmić (Split)
Strijelci: 1:0 Ivić u 6. minuti, 2:0 Nuić u 18. minuti, 2:1 Šerlija u 45. minuti

Val: Jakovc, Matijaš od 64. Grbeša, Čagalj od 83. G. Samardžić, Tomić, J. Samardžić, Tomas, Cvitković od 88. Komar, Broketa, Ivić, Nuić, Milat. Trener: Duje Parčina
Mladost P: Kukulj, M. Grabovac, J. Grabovac, Strinić, Češljar, Šerlija, Bilić, Erceg od 81. Mijatović, Slišković, Tonković. Trener: Alen Kljenak

Dva gola u dvadeset minuta

Unatoč Vremenskim neprilikama koje su vladale tijekom jutra na igralištu Vukovar okupio se solidan broj gledatelja koji su došli svjedočiti derbiju 4. HNL jug. Domaći navijači stvorili su lijepu atmosferu na tribinama, a njihovi ljubimci su im već u 6. minuti dali razlog za slavlje. Skraćeni korner sa lijeve strane izveo je iskusni Broketa, lopta je odlično odsjela na glavu Ivića koji je precizan za 1:0.

Val je pojačao pritisak, redale su se šanse pred gostujućim vratarom Kukoljem, a njegova mreža opet se zatresla u 19. minuti. Pokušaj izbacivanja lopte iz peterca gostiju odlično je na nekih 10 metara od gola prihvatio Zoran Nuić koji je se najprije lijepo oslobodio svojih čuvara, a onda prekrasno pogodio gornji lijevi kut Kukoljeva gola za 2:0. Tribine su ključale, trener Parčina davao je upute podrške s klupe, a prisutni su bili uvjereni da su gosti u knock-outu i da će Val nastavi puniti njihovu mrežu.

Mladost se vratila

Ipak, gosti su uspjeli stati na loptu, pomaknuli su igrače Vala dalje od svog gola i polako su uspostavili igru. Imao je Val nekoliko poluprigoda za gol do kraja poluvremena, no Tomić i Milat nisu bili precizni. Kad su domaći već zadovoljno trljali ruke pred kraj prvog poluvremena gosti su izborili korner sa desne strane kojeg je izveo njihov režiser igre Hrvoje Erceg. Lopta je dugo padala na drugu stativu gdje je gostujući stoper Šerlija šalje u mrežu za 2:1.

Drugo poluvrijeme nije bilo ni upola sadržajno kao prvo, ritam igre je bitno oslabio, Val je bio bolji, imao je dominaciju na terenu no nije uspio doći do nove realizacije. Gostima je izjednačenje i naslov prvaka propustio donijeti Hrvoje Erceg kada je u 56. minuti odlično ušao u šesnaesterac domaćih, složio dvoje igrača Vala na zemlju, a onda krasno odapeo. Mladi Jakovac istaknuo se odličnom obranom.

Greda Milata

U 70. minuti slobodni udarac sa nekih 25-30 metara od gola Mladosti izveo je Milat, no umjesto mreže zatresao je gredu, isti igrač 10-tak minuta poslije bio je neprecizan iz same blizine kada je njegov udarac glavom završio tik pored desne vratnice.
Po završetku utakmice slavili su i jedni i drugi navijači. Domaći su još jednom pljeskom pozdravili svoje ljubimce, dok su gosti povicima "treća liga" pokazali kako su uvjereni da ih ovaj minimalni poraz vodi u treću ligu sljedeće sezone.

Duje Parčina trener Vala: Gol nas je presjekao, ukopao nas je. Stigao je u najgorem mogućem trenutku, vidio sam da se iza leđa obrane šulja njihov igrač sa brojem 6, uzalud sam vikao da ga pokriju već je bilo kasno. Ipak, moram biti zadovoljan, pobijedili smo i dalje ostali u utrci za prvaka. Prvenstvo nije ni blizu gotovo, do kraja su još dvije utakmice. I nas i njih čeka po jedno teško gostovanje i ja sam uvjeren da se još uvijek stignemo radovati na kraju.

Alen Kljenak trener Mladosti: Prvo je poluvrijeme Val bio bolji što je rezultiralo sa dva gola u našoj mreži, mi smo se vratili pogotkom u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme konačno smo stali na terenu kako treba i na kraju ne bi bilo nezasluženo ni da je utakmica završila neriješeno jer smo imali dvije odlične prigode. Prvenstvo još nije gotovo, šest je bodova još u igri, i mi i Val imamo podjednake šanse za prvo mjesto, treba odigrati do kraja uz maksimalnu koncentraciju. [b]